Okna drewniane, drzwi i ogrody zimowe

Drewno

Do produkcji naszych wyrobów wykorzystujemy drewna miękkie takie jak sosna, świerk, meranti oraz drewna twarde: dąb, jesion lub teak’a.

Ktoś może zapytać czy drewno jest dostatecznie wytrzymałe i odporne by używać go do produkcji stolarki otworowej? Odpowiedz brzmi, tak! Przy dzisiejszej, wysoko zaawansowanej technice obróbki drewna jest ono jednym z „przodowników” w przemyśle budowlanym. Począwszy od unikalnej struktury tego budulca poprzez odpowiednie maszyny a skończywszy na bogatej wiedzy i wyobraźni, zatrzymamy się na niewyczerpanych możliwościach kształtów i form. Krótko mówiąc: z drewnem można zrobić prawie wszystko.

Elementy stolarki powstają z drewna klejonego ze sobą przeciwbieżnie ułożonymi słojami – trój lub czterowarstwowo, a te z kolei łączone są w całość za pomocą czopów lub mikrowczepów – połączenie uzależnione jest od zastosowania konkretnych elementów, co w efekcie daje nam bardzo stabilną i odporną na warunki atmosferyczne konstrukcję, eliminującą efekty wypaczania i krzywienia elementów. Przy swojej funkcjonalności drewno cechuje również piękno, estetyka i niepowtarzalny klimat.

 

Lakiery

Powierzchnie drewniane lakierowane są metodą hydropneumatyczną lub pneumatyczną. Po uprzednim zaimpregnowaniu drewna i nałożeniu podkładu koloryzującego, nakładane są dwie warstwy lakieru między szlifem ręcznym. Sposób ten cechuje wysoka przyczepność powłoki lakierniczej do powierzchni, co zapewnia znakomitą ochronę drewna przed czynnikami zewnętrznymi. W finale otrzymujemy wspaniały efekt wizualny i estetykę, które znacznie wpływają na całokształt produktu.

Dbając o naszą markę stosujemy lakiery ekologiczne o najwyższym standardzie światowym, firm: RHENOCOLL, SIKKENS, ADLER oraz TEKNOS. Paleta kolorów i odcieni, jaką dysponujemy zadowoli najbardziej wyszukane kaprysy naszych klientów!

 

Części ruchome

Stosujemy wysokiej jakości okucia rozwieralno – uchylne, przesuwno – uchylne, przesuwne o niskim progu i harmonijkowe firmy MACO. Są one estetycznie wkomponowane w część skrzydłową okna lub drzwi balkonowych, wykonane ze stali nierdzewnej z możliwością regulacji zawiasu. Mikrowentylacja pomaga nam w utrzymaniu cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach, bez potrzeby otwierania lub uchylania okna. Blokada położenia klamki plus zastosowanie okucia antywywarzeniowego (opcjonalnie), pozwala w pełni zadbać o nasze bezpieczeństwo.

Drzwi wejściowe standardowo wyposażone są w listwę z trzema punktami ryglującymi firmy KFV, skutecznie zapobiegając w ten sposób przed włamywaczami.

 

Szyby

Szyby zespolone firmy PILKINGTON o współczynniku przenikliwości ciepła: K0.5, 0.6 lub 0.7 - wypełnione gazem. Opcjonalnie montujemy szyby dźwiękoszczelne, bezpieczne, antywłamaniowe czy refleksyjne.

 

Uszczelnienie

Wymienne uszczelki firmy DEVENTER. Poprzez swoją wysoką sprężystość i elastyczność gwarantują optymalne doszczelnienie okien i drzwi, eliminując zbędną utratę ciepła w pomieszczeniu. Tylko neutralne silikony – niekurczliwe. Odporne na warunki atmosferyczne.

 


Jodłowa 12 - 34-220 Maków Podhalański - woj. Małopolskie - Tel./Fax: (033) 877 39 50 - Kom.: 604 439 850
Copyright © Okna Mazur 2019