Okna drewniane, drzwi i ogrody zimowe

Jak pielęgnować powłoki akrylowe?

Pielęgnacja powłok akrylowych okien i drzwi powinna się odbyć regularnie dwa razy w roku. W tym celu winni Państwo wykorzystywać specjalnie do tego celu przeznaczone preparaty pielęgnacyjne i konserwujące. Najlepiej do tego celu nadaje się zestaw preparatów pielęgnacyjnych „Pflegeset” firmy Rhenocoll. Zawiera on cztery różne preparaty przeznaczone do czyszczenia, konserwacji i pielęgnacji powłok akrylowych i drewnianych. Można stosować również środki innych firm lecz powinny one odpowiadać odpowiednikom zalecanym przez producenta.

Środki czyszczące czy pielęgnujące nie mogą zawierać agresywnych rozpuszczalników i elementów ściernych. Preparaty nadkładamy za pomocą miękkiej bawełnianej szmatki lub gąbki. Zabiegom pielęgnacyjnym można poddać stolarkę otworową najwcześniej po dwóch miesiącach od momentu zamontowania.

 

Jak pielęgnować uszczelki?

By zachowały swoją sprężystość i elastyczność, regularnie dwa razy do roku, raz przed okresem wiosenno-letnim, drugi raz przed okresem jesienno-zimowym należy je oczyścić z ewentualnych osadów za pomocą miękkiej bawełnianej szmatki lub gąbki.

 

Jak pielęgnować części ruchome?

Okucia okien i drzwi balkonowych wymagają corocznej kontroli i pielęgnacji. W tym wypadku należy skontrolować wszystkie elementy ruchome okuć tj. zaczepy, czopy ryglujące i ruchome listwy przenoszące napęd, które są widoczne w szczelinach a następnie nasmarować lub naoliwić pastą silikonową lub olejem czyszcząco–smarującym w sprayu.  

Przed użyciem środków smarujących proszę upewnić się czy nie zawierają one składników, które mogą uszkodzić powłokę akrylową drewna lub powłokę antykorozyjną okucia!

 

Jak pielęgnować powierzchnie szklane?

Czyszczenie i pielęgnacja szyb jest sprawą indywidualną każdego z Państwa. Dla uzyskania jak najlepszego efektu zalecamy jednak używanie płynów lub pianek czyszczących na bazie octu lub alkoholu – specjalnie do tego celu przeznaczonych, oraz szmatek mikrofazowych (nie pozostawiają smug) lub miękkiego – bezpyłowego papieru.  

Przed użyciem środka czyszczącego prosimy upewnić się, że nie jest on w żaden sposób szkodliwy dla powierzchni akrylowej drewna i nie zawiera elementów ściernych, które mogłyby porysować powierzchnię szkła i spowodować nieodwracalne szkody!

 

Jak zabezpieczyć stolarkę podczas prac budowlanych?

Czasami musimy wykonać prace remontowe na zewnątrz lub wewnątrz budynku. Należy wtedy odpowiednio zabezpieczyć naszą stolarkę przed pyłem, uszkodzeniami mechanicznymi i wszelkimi płynami, które mogłyby uszkodzić powierzchnię i narazić użytkownika na niepotrzebne koszta związane z naprawą.

Aby dobrze zabezpieczyć stolarkę z reguły wystarczy nam taśma papierowa – samoprzylepna oraz papier lub folia. Stolarkę oklejamy tak, by możliwie jak najmniej elementów było odsłoniętych a najlepiej żaden. Duże przestrzenie pokrywamy papierem lub folią a te z kolei przyklejamy taśmą papierową na ich krawędziach. Jeśli obawiamy się uszkodzeń mechanicznych należy wykorzystać folię z pęcherzykami powietrza – dla lepszej amortyzacji uderzenia.  

Przy zakupie taśmy samoprzylepnej prosimy upewnić się czy nie jest ona w stanie uszkodzić powłoki akrylowej – Chodzi tu o efekt „oderwania się wraz z taśma warstwy akrylowej”, lub jej uszkodzenie poprzez agresywne kleje taśmy samoprzylepnej.

 

Serwis Mazur

Nasza firma zajmuje się również kompleksowym serwisem gwarancyjnym jak i pogwarancyjnym swoich produktów, w jego skład wchodzą takie usługi jak:

  • transport stolarki
  • montaż i demontaż
  • regulacja i wymiana okuć i zawiasów
  • renowacje i naprawy powierzchni akrylowej drewna
  • wymiana uszczelek
  • wymiana szyb
  • Szczegóły i warunki powyższych usług niepodlegających gwarancji, są do omówienia w siedzibie naszej firmy lub telefonicznie.

     


    Jodłowa 12 - 34-220 Maków Podhalański - woj. Małopolskie - Tel./Fax: (033) 877 39 50 - Kom.: 604 439 850
    Copyright © Okna Mazur 2019